eNet System
O nás Řešení Technologie Support Reference
Odkazy
FAQ

FAQ - nejčastější dotazy

Co je to DSL?
DSL je zkratka anglického výrazu Digital Subscriber Line - digitální účastnická přípojka. Jedná se o technologii pro připojení k internetu prostřednictvím standardního dvoudrátového vedení využívaného pro běžné telefonní přípojky. K základním výhodám patří podstatně vyšší rychlost přenosu dat ve srovnání s klasickým dial-up připojením a permanentní připojení k internetu bez nutnosti vytáčení čísla.

K čemu je možné DSL použít?
Připojením k internetu pomocí DSL získáváte zcela nové nečekané možnosti. Můžete sledovat nejnovější video záběry, kvalitně poslouchat hudbu v reálném čase a hrát online hry bez neustálého sledování hodinek. DSL přináší zajímavé možnosti i v oblasti práce z domova (teleworking) a vzdělávání přes internet (e-learning). Dále již nikdy nebudete muset dlouze čekat, než se zobrazí celá požadovaná www stránka včetně grafiky.

Co je to FUP - Fair Use Policy?
Parametry velkoobchodní nabídky ADSL od Českého Telecomu jsou nastaveny tak, že o jednu kapacitu datového toku se dělí více uživatelů dle agregačního poměru 1:50 nebo 1:20. Uživatel, který by využíval svou ADSL přípojku několikanásobně více než je průměr, by tak způsoboval zhoršení kvality služby desítkám ostatních zákazníků připojených ve stejném agregačním bodě. Z toho důvodu většina poskytovatelů omezuje maximální dosahované rychlosti ADSL těm uživatelům, kteří využívají ADSL výrazně nadprůměrně ve srovnání s ostatními. Více než 95% ADSL uživatelů v ČR se aplikace Fair Use Policy netýká.

Je možné používat DSL připojení k internetu a zároveň telefonovat?
Ano. DSL používá zcela jiné frekvenční rozsahy než běžné hlasové služby a tak není problém telefonovat, když zároveň surfujete na internetu. Můžete také současně plně využívat ISDN přípojku.

Jaká je souvislost mezi službou Eurotel Data Expres a CDMA?
Eurotel poskytuje rychlý internet s komerčním názvem Eurotel Data Expres ve své datové síti prostřednictvím standardu CDMA (konkrétně CDMA2000 1xEV-DO). Jedná se o síť v pásmu 450 MHz, která je zároveň používána pro starou NMT síť s předvolbou 601.

Co je to VoIP a jaké jsou jeho výhody?
Protokol VoIP (Voice over Internet Protocol - protokol pro přenos hlasu po Internetu) je technologie umožňující přijímání a vytváření telefonních hovorů po Internetu namísto tradičního analogového PSTN (Public Switched Telephone Network) řešení. Jednoznačnou výhodou VoIP jsou nižší náklady na provoz, výraznější flexibilita spočívající v možnosti připojit zařízení a uskutečnit telefonní spojení doslova kdekoliv na světě.

Co je to OEM?
Takto označovaný produkt je plnohodnotný software, či hardware, který je cenově velmi zvýhodněný.

S čím je možné zakoupit OEM software?
- klientský operační systém (např. Windows XP Pro)
     - s kompletně sestaveným počítačem
     - s neperiferní počítačovou hardwarovou součástí
- serverový operační systém (např. Windows Server 2003)
     - pouze s kompletně sestaveným počítačem
- aplikace (např. Office 2003 Basic)
     - pouze s kompletně sestaveným počítačem

Co je to neperiferní hardwarová součást?
Neperiferní hardwarová součást je komponenta nezbytná k fungovaní počítače a bude neoddělitelnou součástí počítačového systému, na kterém bude softwarová jednotka nainstalována (procesor, základní deska, pevný disk, zdroj, skříň, myš, klávesnice, interní mechaniky, interní modemy, paměť)
Mezi neperiferní hardwarové součásti nepatří: skenery, tiskárny, kamery, externí modemy, externí mechaniky a externí síťové zařízení
Licence OEM opravňuje k používání softwaru výhradně ve spojení s počítačem, na kterém byl prvotně nainstalovaný. Více informací o nákupu OEM software s počítačem zde.