eNet System
O nás Řešení Technologie Support Reference
Odkazy
VPN sítě

Virtuální privátní sítě (VPN - Virtual Private Network) umožňují vytvořit snadné, bezpečné a finančně výhodné spojení mezi zaměstnanci, dodavateli a zákazníky.

VPN umožňují společnostem propojit své kanceláře, dodavatele a zákazníky snadno a bezpečně. Ověřené a šifrované spojení na bázi VPN poskytuje mnohem vyšší bezpečnost a ochranu než tradiční systémy vzdáleného přístupu chráněné heslem. VPN jsou snazším, efektivnějším, levným, a přitom vysoce bezpečným způsobem, jak zůstat v kontaktu se společností i mimo její sídlo.

Privátnost je tvořena nějakou metodou virtualizace, ať už mezi dvěma koncovými body, mezi dvěma organizacemi, mezi několika koncovými body v rámci jedné organizace, či mezi více body prostřednictvím Internetu. Vytvořením VPN sítě chceme dosáhnout virtualizace v jisté části komunikace – tzn. skrýt ji před „ostatním světem“ a využít společnou komunikační infrastrukturu.

Internet díky celosvětovému rozšíření umožňuje propojení libovolných uzlů na celém světě. Velkou nevýhodou jsou požadavky na bezpečnost dat. Další může být problém se zajištěním QoS, dostupnost a spolehlivost a integrita dat.