eNet System
O nás Řešení Technologie Support Reference
Networking
Servery
Záložní zdroje
Software
IP kamery
3Com bezdrátové sítě

3Com

Jednoduché použití a vysoká bezpečnost – to jsou hlavní parametry 3Com bezdrátových řešení. Pro síťové karty jsou k dispozici ovladače pro všechny aktuální operační systémy Windows, volitelně s podporou funkce Network Login. Bezdrátové přístupové body se konfigurují prostřednictvím web rozhraní a základní instalace netrvá déle než 60 sekund. Všechny přístupové body jsou navíc vybaveny automatickou volbou čistého kanálu, čímž zabezpečí plné využití dostupné šířky pásma v rámci voleného kanálu. Standardní WEP šifrování 40/128 bitů s pevným klíčem je u podnikových variant rozšířeno o 128-bitové šifrování s dynamickým klíčem. U některých přístupových bodů jsou podporovány funkce WPA, Network Login a RADIUS ověřování. Volitelným doplňkem bezdrátových sítí může být 3Com SuperStack 3 Internet Firewall s podporou VPN a VPN klientským software. Bezdrátové produkty 3Com jsou podporovány grafickým dohledovým software 3Com Network Supervisor.

Bezdrátové LAN Access Pointy
Přístupové body jsou určeny do podnikových instalací s požadavky na škálovatelnost, centrální správu a zabezpečení. Jedná se o bezdrátové přístupové body s možností uživatelské instalace dalších radiových modulů 802.11b a 802.11g.

Bezdrátové LAN bridge (Point-to-Point a Point-to-MultiPoint
Bezdrátové řešení pro překlenutí vzdálenosti mezi dvěma vzdálenějšími budovami umožňuje Wireless Building-to-Building řešení. Nabízí spolehlivé, výkonné spojení v místech, kde je instalace kabeláže obtížná, drahá, nebo se cílové místo mění. Podle volby antény lze překlenout vzdálenost až několika kilometrů. Lze vytvářet spoje point-to-point nebo point-tomultipoint. Dynamická změna rychlosti zabezpečí trvalou stabilitu síťového spojení. Vytvořené spojení je plně transparentní, takže lze použít i pro VPN řešení.

Bezdrátová LAN klientská zařízení
3Com PC karty s XJACK anténou představují spolehlivé bezdrátové PC karty Typ II s Wi-Fi certifikací pro uživatele notebooků. Jde o unikátní řešení fyzické ochrany jednoduché výsuvné antény, která se vysune pouze při požadavku na komunikaci.
Bezdrátové PCI karty jsou řešením pro připojení stolních PC stanic s PCI sběrnicí. Pracují s Wi-Fi certifikovanými přístupovými body a umožní řešení spojení pro místa, kde je instalace kabeláže obtížná.