eNet System
O nás Řešení Technologie Support Reference
Networking
Servery
Záložní zdroje
Software
IP kamery
IP kamery - indoor / outdoor

Síťovou kameru (web kamera, ip kamera, webcam) můžeme popsat jako kameru a počítač v jednom. Připojuje se přímo k síti jako kterékoli jiné síťové zařízení. Síťová kamera má svou vlastní IP adresu a vestavěné funkce, které se postarají o síťovou komunikaci.

Vše potřebné pro sledování obrazu (ať už statického nebo videa) přes síť je zabudováno v jednotce. Síťová kamera má vestavěný software pro web server, FTP server, FTP klienta a e-mailového klienta. Mezi další funkce patří alarmový vstup (alarm input) a výstup pro přenos (relay output). Vyspělejší kamery mohou disponovat mnoha dalšími užitečnými funkcemi jako je detekce pohybu nebo výstup pro analogové video.

Součásti síťové kamery pořídí obrázek - který můžeme popsat jako světlo o různých vlnových délkách - a transformují ho do elektrických signálů. Tyto signály jsou pak převedeny z analogového do digitálního formátu a předány výpočetní jednotce, která je zkompresuje a pošle po síti.

Čočky kamery zaměřují obraz do senzoru (CCD). Předtím, než dosáhne obraz senzoru projde optickým filtrem, který odstraní jakékoli infračervené světlo, takže se zobrazí "správné" barvy. Senzor (CCD) překonvertuje obraz, který se skládá ze světelných informací, do elektrických signálů. Tyto elektrické, digitální signály jsou ve formátu, který lze kompresovat a poslat po síti.

Fixní indoor web kamery - od malých web kamer za atraktivní cenu pro vzdálený dohled ve firmách i domácnostech až po síťové kamery navržené pro profesionální indoor zabezpečení a vzdálený dohled.

Fixní indoor/outdoor web kamery - web kamera pro profesionální indoor/outdoor zabezpečení a vzdálený dohled

Síťové kamery/dome kamery s natáčením a zoomem - síťové kamery umožňující pokročilé vzdálené monitorování s možností otáčení kamery do všech úhlů (Pan/Tilt) a Zoomem obrazu - to vše kontrolované přes IP síť.