eNet System
O nás Řešení Technologie Support Reference
Networking
Servery
Záložní zdroje
Software
IP kamery
Cisco routery

Cisco
Řada Cisco SOHO routerů
Cisco routery řady jsou ideální pro malé kanceláře až o pěti uživatelích poskytujících broadband přístup k Internetu včetně integrovaných bezpečnostních vlastností z IOS softwaru jako stateful-inspection firewall nebo podporu VPN sítí.

Řada Cisco 800 routerů
Řada Cisco 800 routerů poskytuje bezpečný Internet a firemní konektivitu pro malé vzdálené pobočky a teleworkery.

Řada Cisco 850 routerů
Integrované routery podporují broadband připojení pomocí kabelového modemu a ADSL. Ideální pro velmi malé kanceláře. Routery poskytují bezpečné WAN připojení s volitelnou bezdrátovou LAN konektivitou v jednoum zařízení.

Řada Cisco 870 routerů
Integrované router umožňují malým kancelářím bezpečné připojení do Internetu. Podpora VPN je dnes již samozřejmostí. Ideální pro malé kanceláře, teleworkery apod.

Řada routerů 1800, 2800 a 3800
Řada routerů Cisco 1800, Cisco 2800 a Cisco 3800 je určena pro malé a střední podniky i pobočky firem. Vyznačují se integrovanými službami, schopnými přenášet bezpečně data, hlas, video a jiné vyspělé služby a jsou součástí strategie společnosti Cisco zaměřené na sítě s vlastní ochranou (self-defending networks).

Routery se dodávají s vestavěnou hardwarovou akcelerací šifrování pro virtuální privátní sítě (VPN). Pro intuitivní a jednoduchou správu směrovače slouží Security Device Manager (SDM) ve verzi 2.0, dále směrovače obsahují softwarový VPN firewall. Poprvé byla zabudována do Cisco routeru integrovaná funkčnost zabraňující neoprávněným průnikům („inline intrusion prevention system – IPS“), nabízející vyšší úroveň síťové ochrany. Zůstává možnost přidávat další moduly routeru a rozšiřovat tak služby sítě pro větší výkon a akceleraci VPN sítě, zdokonalení IPS a filtrování URL adres.

Kromě zabudovaných bezpečnostních funkcí Cisco nabízí hlasové služby integrované přímo do routerů. To ale platí jen pro řady 2800 a 3800, které mají integrovány nové verze systémů Cisco CallManager Express a Cisco Unity™ Express. V malých a středních provozech mohou nahradit malou, stárnoucí pobočkovou telefonní ústřednu a podobné systémy komplexním řešením IP telefonie, hlasové pošty, automatické spojovatelky. Větší zákazníci mohou použít Cisco routery s integrovanými službami v režimu Survivable Remote Site Telephony centrálního Cisco CallManageru zajišťujícím maximální kapacitu a redundanci.

Značné pokroky technologie, kterých se Ciscu podařilo dosáhnout v hlasových propojeních (voice trunk) a počtech obsluhovaných koncových stanic, ve zpracování digitálního signálu a výkonnosti platformy, umožňily společnosti nabídnout dostupnou hlasovou a IP komunikaci pro zákazníky všech velikostí za použití platformy stejné velikosti, která by byla použita při implementaci pouze přenosu dat a bezpečnosti. Routery řady Cisco 2800 Series a Cisco 3800 Series mají zabudované sloty pro DSP zajišťující bezpečnou hlasovou komunikaci, hlasovou bránu, konferenční hovory a možnosti transkódování kombinované se zpracováním hovorů integrovaným v softwaru Cisco IOS. Samozřejmostí je možnost automatické hlasové pošty a automatického zpracování hovorů bez spojovatelky v rámci pokročilých integračních modulů (advanced integration modules - AIMs) nebo v modulárních slotech. Zabudování ověřených hlasových technologií do platformy dovolilo, aby se na routerech Cisco s integrovanými službami uvolnily integrované modulární sloty, které umožňují využít těchto vysokorychlostních slotů pro implementaci dalších služeb a rozhraní.