eNet System
O nás Řešení Technologie Support Reference
Networking
Servery
Záložní zdroje
Software
IP kamery
Software Microsoft

Společnost Microsoft (Nasdaq „MSFT“) je nejvýznamnější světovou firmou v oblasti softwaru, služeb a internetových technologií pro osobní i obchodní využití. Společnost nabízí širokou škálu produktů a služeb, které mají uživatelům pomoci prostřednictvím skvělého softwaru – a to kdykoli, kdekoli a na jakémkoli zařízení. Ve společnosti Microsoft jsou nejcennějším kapitálem lidé. Firemní kultura společnosti Microsoft pěstuje atmosféru, ve které vzkvétá tvůrčí myšlení a zaměstnanci mají možnost rozvinout naplno svůj potenciál.

Windows Server 2003
Systém Windows Server 2003 obsahuje všechny funkce, které mohou zákazníci očekávat od kritického serverového operačního systému Windows, jako je například zabezpečení, spolehlivost, dostupnost a škálovatelnost. Kromě toho společnost Microsoft vylepšila a rozšířila serverové operační systémy Windows tak, aby vaše organizace mohla využívat výhody platformy Microsoft .NET, tedy softwaru pro propojení informací, lidí, systémů a zařízení.
Systém Windows Server 2003 je víceúčelový operační systém, který může zastávat nejrůznější role serveru podle vašich potřeb, a to centralizovaným nebo distribuovaným způsobem. Tyto role serveru zahrnují:
- souborový a tiskový server,
- webový server a webový aplikační server,
- poštovní server,
- terminálový server,
- server pro vzdálený přístup a server virtuální privátní sítě (VPN),
- server adresářových služeb, služby DNS (Domain Name System), protokolu DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) a služby WINS (Windows Internet Naming Service),
- server multimediálních datových proudů.

Windows Small Business Server
Pokud jste menší nebo střední firma, musíte být v nových evropských podmínkách konkurenceschopnější než kdy dříve. Máte však možná také méně prostředků a menší rezervy pro případné chyby než jiné firmy. Jak se vypořádat s těmito překážkami a přesto uspět? Velkým pomocníkem na této cestě je první server do Vaší firmy - Microsoft Windows Small Business Server 2003. SBS 2003 integruje e-mail, sdílené kalendáře, fax, databázi, intranet, bezpečné připojení na Internet, zkrátka vše co k podnikání potřebujete, do jednoho balíčku za zvýhodněnou cenu. SBS 2003 je určen firmám a úřadům do 75-ti počítačů a je k dispozici v české verzi.

Pomocí serveru Windows Small Business Server 2003 nyní uživatelé v malých společnostech mohou provádět následující akce:
- Automatická ochrana obchodních informací. Obchodní informace jsou serverem Windows Small Business Server 2003 chráněny mnoha způsoby. Průvodce zálohováním například zajišťuje, že jsou všechna data pravidelně zálohována.
- Zvýšení produktivity. Windows Small Business Server 2003 poskytuje efektivní a stabilní infrastrukturu podporující přenosné počítače a nástroje pro správu informací a spolupráci a výrazně zvyšuje produktivitu pracovníků.
- Získání více zákazníků a poskytování lepších služeb po celý den. Pomocí častého zasílání zpráv, schopnosti vytvářet efektivní obchodní weby a použití spolehlivých komunikačních nástrojů s rozšířeným zabezpečením můžete vytvářet lepší vztahy se zákazníky.
- Rychlá instalace a nastavení a snadné použití serveru navrženého pro malé společnosti. Společnosti jistě ocení jednoduchý a rychlý způsob zavedení serveru Windows Small Business Server 2003, který šetří čas i peníze. Nepřerušená správa sítě malých společností je zefektivněna také pomocí vzdálené správy a nástrojů pro sledování a vytváření zpráv.